S militarismem islámu je třeba bojovat vojensky a s jeho ideologií zase ideologicky. Jsou dvě fronty války proti barbarství.

Policisté v Rijádu zastřelili pět ozbrojenců

Saúdskoarabské bezpečnostní síly ráno usmrtily po obléhání vily na předměstí hlavního města Rijádu pět ozbrojenců. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na místní bezpečnostní zdroje.

Podle nich se zastřelení extremisté podíleli na pátečním neúspěšném atentátu Al-Káidy na ropný komplex v Abkajku. Dnešní přestřelka vypukla poté, co policisté obklíčili vilu na bohatém předměstí na východě Rijádu.

V pátek příslušníci saúdskoarabské odnože teroristické sítě Al-Káida podnikli útok na největší světovou rafinerii v Abkajku. Dva útočníci se pokusili vjet v automobilech s výbušninami do vnitřní části přísně střeženého objektu, ochranka ale na ně zahájila palbu a vozidla explodovala před branami komplexu.

Dosavadní akce teroristů v Saúdské Arábii směřovaly na administrativní budovy západních společností nebo na rezidence jejich zaměstnanců. Od roku 2003 při nich zahynulo 144 cizinců a saúdskoarabských civilistů i policistů. Na straně teroristů je 120 mrtvých.

Zanechte komentář

(Diskuse je moderovaná. Informativní příspěvky a věcná diskuse jsou vítány, výkřiky, propaganda a hádky o tom, kdo má lepšího boha nebo náboženství, nejsou.)

Musíte být přihlášen, abyste mohl poslat komentář.