S militarismem islámu je třeba bojovat vojensky a s jeho ideologií zase ideologicky. Jsou dvě fronty války proti barbarství.

Na Slovensku zadrželi dva Čečence podezřelé z terorismu

Na Slovensku zadrželi dva Čečence, kteří měli v roce 2001 spáchat atentát v hlavním městě Čečenska Grozném. Při atentátu měli zahynout dva ruští důstojníci. Jak informuje deník Nový čas na oba byl vydán mezinárodní zatykač, Rusko už požádalo o jejich vydání a hrozí jim trest smrti.

Anzor Šadidovič Čentiev (23) a Ali Nurdinovič Ibragimov (29) se na Slovensko dostali, když ilegálně překročili ukrajinsko – slovenskou hranice. Ibragimova zadržela slovenská policie v dubnu.

Čentiev požádal na Slovensku o azyl a byl umístěn v táboře pro uprchlíky u města Medveďov. “Bojoval jsem za nezávislost Čečenské republiky. Nechci dál žít v zemi, kde lidé žijí ve strachu,” uvedl Čentiev ve své žádosti o azyl. Později ho soud ve městě Trnava rovněž vzal do vazby.

Ruské straně údajně moc záleží na tom, aby oba Čečeni byli vydání do Ruska. Ruská strana údajně ujistila Slovensko, že pokud by Čečenci dostali trest smrti, nebude vykonán.

11 komentářů k “Na Slovensku zadrželi dva Čečence podezřelé z terorismu”

 1. Jahoda Říká:

  Jestli to jsou vrahové,spravedlnosti musí být učiněno za dost.To už mě jsou milejší palestinští teroristé-ti jdou alespon pro svou fiktivní pravdu na smrt,ale toto jsou zbabělci kteří vraždí a potom si myslí že ta demokracie proti které se stavějí je bude chápat a poskytne jim ůtočiště před spravedlností.Jestli že tedy vražděj v Rusku a Rusko požádá o jejich vydání ,mělo by se mu vyhovět bez ohledu na to jaký tam mají trestní zákonník.

 2. הלט Říká:

  V té úvaze je vnitřní rozpor, pane kolego.

  “Útočiště před spravedlností” mylně předpokládá, že v Rusku je spravedlnost. Protože není, neexistuje ani záruka, že postupem tamních orgánů činných v trestním řízení bude prosazeno právo a spravedlnost.

  Nevím, co ti dva dělali či nedělali, ale vím, že ten problém nemá řešení. Rozhodně ne dobré. Pokud vraždili, patří za mříže, pokud ne, tak ne. Slováci to nezjistí, Rusové to nezjistí a Čečensko to vyšetřovat nebude, protože jako subjekt neexistuje. Když už pominu, zda by to Čečensko vůbec soudit chtělo, kdyby existovalo.

  Je to špatné. Ale vyplývá z toho jedna věc: Rusko se musí stát právním státem, nejenom kvůli nějakému Slovensku a dvěma Čečencům (či kterékoli jiné zemi a jinému počtu uprchlíků), ale hlavně kvůli milionům vlastních obyvatel.

  הלט

 3. Jahoda Říká:

  Po Beslanu?
  ¨Tomu nevěřím že KGB má špatné informace,se sovětskou armádou jsem sloužil na vojně a i když to byla armáda totalitního režimu ,nezdálo se mě že v ní jsou hlupáci.Pokud tito “Teroristé”jak se zde tvrdí nejsou teroristé, tak zde na na této stránce by jako teroristé označeni nebudou.
  Pokud tedy vraždí-tak co?Pokud ne-mají právo ůtočiště.

 4. Jahoda Říká:

  Oprava-ůdajní teroristé.
  Otázka ale zní -PROČ TEDY K SAKRU PŘEKRAČUJÍ ILEGÁLNĚ HRANICE !!!!

 5. הלט Říká:

  Pane kolego,

  1/ je irrelevantní, jak byli, jsou či nejsou schopní příslušníci ruských zvláštních služeb (v daném případě spíše GRU než KGB, potažmo FSB), podstata věci se jmenuje právní stát a ruská současnost.

  2/ Jak souvisí beslanský masakr s onou dvojicí? Vaše připomínka Beslanu mi vybavila jméno náměstka ředitele FSB Proničeva a třetí skupinu velení Rusů při zákroku proti teroristům v Beslanu.

  3/ Pokud jsou někde poměry jako v Čečensku (jsme opět u “právního státu”, ale i u ruském vyhánění humanitárních organizací z regionu v humanitární krizi), může být motivem k odchodu právě tento stav. Může jich být přirozeně více.

  הלט

 6. Jahoda Říká:

  o tom případu samozřejmě nic nevím,nechci spekulovat,možná máte pravdu vy.Jenom mě nejde na rozum proč Ruské ůřady tak stojí právě o tyto dva uprchlíky.

 7. הלט Říká:

  Ti dva, pane kolego, mohou být pachateli zločinů. Ti dva mohou být svědky zločinů ruské armády či kadyrovců. Jaká je pravda, by vyšlo najevo v systému právního státu…

  הלט

 8. Honza Říká:

  Pánové, ten problém je skutečně zapeklitý a vůbec nezávidím slovenské vládě její rozhodování. Rusko v tomto případě má hodně velkou hroudu másla na hlavě a to, co předvádí v Čečně nepatří mezi světlé stránky lidstva. Navíc Putinovo lezení slimákům do svěrače nevyvolává dobré pocity. To, že se rusáčci zaváží ony dva teroristy nepopravit, vůbec nic neznamená. Jsem si na 99,99% jist, že by po pár měsících, až by zájem veřejnosti opadl, zemřeli naprosto přirozenou smrti, na srdeční zástavu. Pravda trochu by jim předtím vypadaly vlasy, ale podobnost s Litviněnkem by byla čistě náhodná.
  Na druhou stranu je třeba říct, že ani genocida jíž se Rusko v Čečně dopouští, neopravňuje slimáky k činům jako byl Beslan!!! Zabití dvou důstojníků ruské armády to je jiná, zde z lidského hlediska nemám problém. Ale poskytnout asyl, bych se jim v případě muslimského vyznání zdráhal. Před nadcházející zimou a při závislosti Slovenska na ruské energii, bude myslím rozhodnutí jednoznačné. Ale s tím ti dva museli počítat, že po nich nepřítel půjde a, že budou muset platit. V tomto případě žádná “Happy hour” alláhudík neexistuje.

 9. vybrali.sme.sk Říká:

  Islamskí teroristi na Slovensku?…

  Na Slovensku zadržala polícia dve osoby podozrivé z terorizm…

 10. fo3k Říká:

  Tak už aj Slovensko má prvý záznam …

 11. stv Říká:

  To som chcel presne povedat. Ze ako dlho to potrva, kym sa aj nam “ujde”.

Zanechte komentář

(Diskuse je moderovaná. Informativní příspěvky a věcná diskuse jsou vítány, výkřiky, propaganda a hádky o tom, kdo má lepšího boha nebo náboženství, nejsou.)

Musíte být přihlášen, abyste mohl poslat komentář.